Bludy a halucinace u Alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba postihuje v České republice tisíce lidí a jejich rodin. Lékaři hledají látku, která by pacientům mohla zlepšit kvalitu života.

Zeptali jsme se vedoucího centra pro klinická zkoušení Vestra Clinics.

Zeptali jsme se neurologa Dr. Ladislava Pazdery, který je vedoucím centra pro klinická zkoušení Vestra Clinics v Rychnově nad Kněžnou. Jeho tým lékařů, zdravotních sester, koordinátorů výzkumu a dalšího personálu provádí studii, která pomůže pokročit ve výzkumu léčby Alzheimerovy choroby pro pacienty s bludy a halucinacemi. 

Nemocní i rodina ocení, když se podaří zlepšit reakce a chování pacientů.

S jakou nadějí přicházíte?

Nadějí pro nemocné je nová zkoušená látka, která by mohla zmírnit nebo odstranit bludy a halucinace u Alzheimerovy nemoci a tím by také mohla zlepšit jednání a chování těchto nemocných a tím zlepšit chod celé rodiny. Pacienti s bludy a halucinacemi mohou mít také poruchy chování, mohou se jevit vztahovační, agresivní, často odmítaví. Pečovatelé, typicky členové rodiny, kteří jsou v denním styku s těmito nemocnými, vědí, že to je těžká překážka v péči o tyto nemocné. Nyní probíhá studie, která testuje účinnost nové látky.

Chceme a potřebujeme účinný a bezpečný lék, který by pomohl nemocným s Alzheimerovou chorobou

Pro koho je studie určena?

Studie je určena pro nemocné v mírné až středně těžké fázi Alzheimerovy nemoci a také nepřímo pro jejich rodiny a blízké. Je dobře známé, že Alzheimerova nemoc má ničivý dopad na celou rodinu. Zejména, když se pacient začne chovat jinak nežli doposud. To je nečekané, velmi zraňující a invalidizující pro celou rodinu. Tuto nemoc není možné doposud léčit. Současné léky jsou málo vyhovující, málo účinné, se spoustou vedlejších nežádoucích účinků. 

Účastník má veškerou lékařskou a další péči zdarma.

Kolik stojí účast ve studii?

Účastníci mají veškerou lékařskou a další péči bezplatně. Navíc obdrží finanční náhradu za svůj čas a cestování, včetně pečovatele, který s účastníkem studie musí být. 

Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Jak se mohou případní účastníci přihlásit?

Je to jednoduché. Vyplňte, prosím, krátký formulář níže, případně nás kontaktujte na telefonním čísle 732 977 664. Následně se s Vámi spojíme a probereme možnost účasti v této nadějné studii. Pokud máte opravdový zájem o účast ve studii, jednejte co nejrychleji, neboť kapacita nabíraných účastníků-pacientů je omezena.

pro více informací nás kontaktujte na čísle: 732 977 664

Přihlášení ke klinické studii

 

Formulář byl úspěšně odeslán. Budeme vás kontaktovat do dvou pracovních dní.
Nepodařilo se odeslat formulář.