Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba trápí v České republice tisíce lidí a jejich rodin. Lékaři hledají látku, která by pacientům mohla zlepšit kvalitu života. 

Zeptali jsme se vedoucího centra pro klinická zkoušení Vestra Clinics.

Zeptali jsme neurologa MUDr. Ladislava Pazdery, který je vedoucím centra pro klinická zkoušení Vestra Clinics. Jeho tým lékařů, zdravotních sester, koordinátorů výzkumu a dalšího personálu provádí novou studii, která by měla pomoci v mírné až středně těžké fázi Alzheimerovy nemoci.

S jakou nadějí přicházíte?

Nadějí pro nemocné je nová zkoušená účinná látka, která je určena k léčbě mírné až středně těžké fáze Alzheimerovy choroby. Nemocný i celá rodina ocení, když se podaří zlepšit reakce i stav pacienta. Nyní probíhá studie, která testuje účinnost nové látky.

Nemocný i celá rodina ocení, když se podaří zlepšit reakce i stav pacienta.

Jak vypadají příznaky mírné až středně těžké fáze Alzheimerovy choroby?

V mírné až středně těžké fázi můžeme u nemocného pozorovat stupňující se zapomnětlivost, potíže se zapamatováním nedávných konverzacích, jmen nebo důležitých událostí. Dále má nemocný potíže s hledáním správných slov, ztrácí přehled o dni nebo datu, ztrácí se na známých místech. S mírnou až středně těžkou fází choroby jsou spjaté i změny nálad a chování společně s větší podrážděností nebo úzkostí.

Chceme a potřebujeme účinný a bezpečný lék, který by pomohl nemocným s Alzheimerovou chorobou

Pro koho je studie určena?

Studie je určena pro nemocné v mírné až středně těžké fázi Alzheimerovy nemoci a také nepřímo pro jejich rodiny a blízké. Je dobře známé, že Alzheimerova nemoc má ničivý dopad na celou rodinu. Zejména, když se pacient začne chovat jinak nežli doposud. To je nečekané, velmi zraňující a invalidizující pro celou rodinu. Tuto nemoc není možné doposud léčit. Současné léky jsou málo vyhovující, málo účinné, se spoustou vedlejších nežádoucích účinků. 

Účastník má veškerou lékařskou a další péči zdarma.

Kolik stojí účast ve studii?

Účastník má veškerou lékařskou a další péči bezplatně. Navíc obdrží finanční náhradu za svůj čas a cestování, včetně pečovatele, který s ním musí být. 

Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Jak se mohou případní účastníci přihlásit?

Je to jednoduché. Vyplňte, prosím, krátký formulář níže, případně nás kontaktujte na telefonním čísle 732 977 664. Následně se s Vámi spojíme a probereme možnost účasti v této nadějné studii. Pokud máte opravdový zájem o účast ve studii, jednejte co nejrychleji, neboť kapacita nabíraných účastníků-pacientů je omezena.

pro více informací nás kontaktujte na čísle: 732 977 664

Přihlášení ke klinické studii

 

Formulář byl úspěšně odeslán. Budeme vás kontaktovat do dvou pracovních dní.
Nepodařilo se odeslat formulář.