O nás

Společnost Vestra Clinics s.r.o. byla založena v roce 2008 v České republice. Je registrovaným zdravotnickým zařízením a provádí lékařský výzkum formou klinických hodnocení fáze II a III. Za celou svou existenci jsme ukončili téměř stovku studií a starali jsme se o více než 800 nemocných v těchto klinických testech.

  • z velké části demence a Alzheimerovu nemoc
  • migrénu
  • bolesti zad a kloubů
  • prevenci kardiovaskulárních chorob
  • metabolické nemoci se zvýšením tuků a cukrů
  • některá psychiatrická a gynekologická onemocnění

Také se zabýváme léčbou spasticity a mimovolních pohybů, léčbou epilepsií a Parkinsonovy choroby. 


I v případě, že na našich stránkách nenajdete žádnou probíhající nebo plánovanou studii, která by se týkala Vašich potíží, ale máte o klinické studie zájem, má smysl nás kontaktovat. Je možné Vás zařadit do databáze pacientů, kteří mají zájem, a my Vás sami kontaktujeme v případě otevření nové studie, která by se Vás mohla týkat. Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře na našich stránkách, nebo nám zavolejte.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) opatřením obecné povahy ze dne 17.5.2019, sp.zn. SUKLS337966/2018 zařadil Centrum neurologické péče do seznamu pracovišť pro detekci amyloidních plaků radiofarmakem 18F Flutemetamol inj. (přípravek VIZAMYL). Jedná se o pokročilé metody výzkumu a diagnostiky všech poruch paměti, včetně Alzheimerovy choroby.

Výzkumné pracoviště Vestra Clinics se nachází v prvním a druhém patře budovy Polikliniky v Rychnově nad Kněžnou, Jiráskova 1389, s parkovištěm k dispozici. V místě efektivně funguje městská doprava. Pracujeme na rozloze cca 300 metrů čtverečných. Vestra Clinics je dobře známá svým bezvadným prostředím pro pacienty. Je vybudována tak, aby se postarala také o handicapované osoby.

S kým se u nás setkáte?

Majitelem a výkonným ředitelem Vestra Clinics je MUDr. Ladislav Pazdera. Působil jako hlavní zkoušející v mnoha klinických hodnoceních, je neurolog a vzdělání získal mimo jiné v Bostonu, USA, v nemocnicích spolupracujících s Harvard Medical School. Dr. Pazdera spolupracuje s řadou českých a zahraničních vědců, lékařů a manažerů.

MUDr. Oldřich Vyšata vystudoval lékařskou fakultu v Brně. Pracuje jako privátní neurolog v Rychnově nad Kněžnou. Klinickými studiemi se zabývá od roku 1992.

Ve Vestra Clinics se také setkáte s koordinátory klinických studií, kterými jsou: Veronika Witczaková Eva Slívová - Rolečková, práci v laboratoři zajišťuje Lenka Urbanová.  Psychologické testování provádí paní Mgr. Ekatěrina Zaporojan. Administrativní záležitosti a zápis pacientů do studie má na starost paní Ivana Tarabusová.

MUDr. Ladislav Pazdera
MUDr. Ladislav Pazdera
Investigátor
pazdera@vestraclinics.org
MUDr. Oldřich Vyšata
MUDr. Oldřich Vyšata
Sub-Investigátor
Veronika Witczaková
Veronika Witczaková
Studijní koordinátor
veronika@vestraclinics.org 720 118 038
Eva Slívová
Eva Slívová
Studijní koordinátor
eva@vestraclinics.org 737 978 643
Lenka Urbanová
Lenka Urbanová
Studijní sestra
lenka@vestraclinics.org 737 670 273
Ekatěrina Zaporojan
Ekatěrina Zaporojan
Psychologické testování
Ivana Tarabusová
Ivana Tarabusová
administrativa / zápis do studii
ivy@vestraclinics.org 603 464 919