O nás

Společnost Vestra Clinics s.r.o. byla založena v roce 2008 v České republice. Je registrovaným zdravotnickým zařízením a provádí lékařský výzkum formou klinických hodnocení fáze II a III. Za celou svou existenci jsme ukončili téměř stovku studií a starali jsme se o více než 800 nemocných v těchto klinických testech.

Zkoumáme zejména tyto nemoci:

  • z velké části demence a Alzheimerovu nemoc
  • migrénu
  • bolesti zad a kloubů
  • prevenci kardiovaskulárních chorob
  • metabolické nemoci se zvýšením tuků a cukrů
  • některá psychiatrická a gynekologická onemocnění

Také se zabýváme léčbou spasticity a mimovolních pohybů, léčbou epilepsií a Parkinsonovy choroby. 


I v případě, že na našich stránkách nenajdete žádnou probíhající nebo plánovanou studii, která by se týkala Vašich potíží, ale máte o klinické studie zájem, má smysl nás kontaktovat. Je možné Vás zařadit do databáze pacientů, kteří mají zájem, a my Vás sami kontaktujeme v případě otevření nové studie, která by se Vás mohla týkat. Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře na našich stránkách, nebo nám zavolejte.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) opatřením obecné povahy ze dne 17.5.2019, sp.zn. SUKLS337966/2018 zařadil Centrum neurologické péče do seznamu pracovišť pro detekci amyloidních plaků radiofarmakem 18F Flutemetamol inj. (přípravek VIZAMYL). Jedná se o pokročilé metody výzkumu a diagnostiky všech poruch paměti, včetně Alzheimerovy choroby.

Jak to u nás vypadá?

Výzkumné pracoviště Vestra Clinics se nachází v prvním a druhém patře budovy Polikliniky v Rychnově nad Kněžnou, Jiráskova 1389, s parkovištěm k dispozici. V místě efektivně funguje městská doprava. Pracujeme na rozloze cca 300 metrů čtverečných. Vestra Clinics je dobře známá svým bezvadným prostředím pro pacienty. Je vybudována tak, aby se postarala také o handicapované osoby.

Spolupracujeme...

Vestra Clinics úzce spolupracuje s Centrem neurologické péče, specializovaným centrem pro diagnostiku a léčbu kognitivních poruch a demencí, se zkušeností s biomarkery, zajišťující super konsziliární činnost pro běžné i komplikované případy a atypické formy demencí. Dále jsme v denním kontaktu s kolegy z Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Vestra Clinics intenzivně spolupracuje s Vaším praktickým lékařem a s Vašimi dalšími specialisty a detailně je informuje o všem, co se s Vámi děje v prostředí klinického výzkumu. Požaduje také jejich úzkou spolupráci v době výzkumu.

S kým se u nás setkáte?

Majitelem a výkonným ředitelem Vestra Clinics je MUDr. Ladislav Pazdera. Působil jako hlavní zkoušející v mnoha klinických hodnoceních, je neurolog a vzdělání získal mimo jiné v Bostonu, USA, v nemocnicích spolupracujících s Harvard Medical School. Dr. Pazdera spolupracuje s řadou českých a zahraničních vědců, lékařů a manažerů.

MUDr. Oldřich Vyšata vystudoval lékařskou fakultu v Brně. Pracuje jako privátní neurolog v Rychnově nad Kněžnou. Klinickými studiemi se zabývá od roku 1992.

Ve Vestra Clinics se také setkáte s koordinátory klinických studií, kterými jsou: Veronika Witczaková Eva Slívová - Rolečková, práci v laboratoři zajišťuje Lenka Urbanová. Vestra Clinics má ve svých řadách i vedoucí zápisu do klinických studií a práci s nemocným a jeho rodinou, je jí zdravotní sestra Dáša Kudláčková, která s Vámi často hovoří jako první.  Psychologické testování provádí paní Mgr. Ekatěrina Zaporojan. Provozní vedoucí je paní Helena Kroulová. PR, marketing má na starost Ing. Tereza Kudláčková

MUDr. Ladislav Pazdera
MUDr. Ladislav Pazdera
Investigátor
pazdera@vestraclinics.org
MUDr. Oldřich Vyšata
MUDr. Oldřich Vyšata
Sub-Investigátor
Helena Kroulová
Helena Kroulová
Provozní vedoucí
helena@vestraclinics.org 604 363 823
Dagmar Kudláčková
Dagmar Kudláčková
Vedoucí zápisu do klinických studií
dasa@vestraclinics.org 774 957 527
Veronika Witczaková
Veronika Witczaková
Hlavní studijní koordinátor
veronika@vestraclinics.org 720 118 038
Eva Slívová
Eva Slívová
Studijní koordinátor
eva@vestraclinics.org 737 978 643
Lenka Urbanová
Lenka Urbanová
Studijní sestra
lenka@vestraclinics.org 737 670 273
Ing. Tereza Kudláčková
Ing. Tereza Kudláčková
PR, marketing
tereza@vestraclinics.org 732 977 664
Ekatěrina Zaporojan
Ekatěrina Zaporojan
Psychologické testování