Články

Všechny články
Obecné články

Všechny články

COVID-19: rizikový faktor Alzheimerovy choroby? Ano. příčina Alzheimerovy choroby? Možná. 
Jak výzkum pokračuje, spojení mezi COVID, zánětem a neurodegenerací se stává jasnější. Ztráta paměti, zmatenost, kognitivní poruchy a zánět mozku. To nejsou jen známky a příznaky Alzheimerovy choroby a demence.
Přestože Alzheimerova choroba postihuje více než 55 milionů lidí na celém světě, stále neexistuje žádný lék na tento stav – a možnosti léčby jsou omezené.
Podle předního neurologického výzkumníka může alespoň 10 000 kroků denně snížit pravděpodobnost, že onemocníte Alzheimerovou chorobou, až o 60 procent.
Experimentální nástroj pro zobrazování mozku zkoumá stávající ultrazvukovou technologii jako způsob, jak detekovat Alzheimerovu chorobu dříve.
V roce 1906 Alois Alzheimer, psychiatr a neuroanatom, informoval o „zvláštním těžkém chorobném procesu mozkové kůry“ na shromáždění psychiatrů v německém Tübingenu. Případem byla 50letá žena, která trpěla ztrátou paměti, bludy, halucinacemi, agresivitou a zmateností – to vše se zhoršilo až do její předčasné smrti o pět let později.
Výzkum ukazuje, že mluvení více než jedním jazykem – včetně jazyka hudby – má ochranné účinky na mozek.
Jedna z dosud největších genetických studií odhalila rozsáhlé genetické souvislosti mezi Alzheimerovou chorobou a poruchami střev. Cholesterol byl hlavním faktorem v obou.
Předchozí